| misticals19 a întrebat:

Buna ziua!
Am o problema si aceea este. eu stau la curte in Bucuresti si am gazele trase de la un vecin care sta in dreapta mea, acel vecin vrea sa vanda casa si sa se muta de unde sta
Intrebarea mea este urmatoarea : Daca vine altcineva si cumpara casa, acea persoana poate sa imi opreasca gazele sau sa faca cerere la stat pentru a ma dezlega de teava lor?

Răspuns Câştigător
| titisan70 a răspuns:

Inainte de a se muta faceti un act si mergeti la sediul firmei de distributie sa puna o stampila.

10 răspunsuri:
| gigite a răspuns:

Zi-mi ce strada poate dau un pret mai bun si devenim vecini de incredere!?

| misticals19 explică (pentru gigite):

Baga id meu de mess gabiionut15

| frikk a răspuns:

Cerere la stat pentru a ma dezlega de teava lor? da se poate.

| titisan70 a răspuns:

Ai vreun act(acord) de la vecinul tau care sa ateste ca a fost de acord sa te legi la bransamentul lui? Daca da stai linistit.

| misticals19 explică (pentru titisan70):

Da el a fost de acord pentru treaba asta dar el se muta.

| titisan70 a răspuns (pentru titisan70):

Nu are voie sa-ti opreasca gazul decat firma de distributie de care apartii si asta numai in caz de neplata sau furt.

| titisan70 a răspuns (pentru misticals19):

A fost de acord verbal dar ai ceva scris?

| misticals19 explică (pentru titisan70):

A facut distrigazul cu aprobare au facut ei acte.

| titisan70 a răspuns (pentru misticals19):

Fa o copie de pe acea aprobare si pastreaz-o.

| misticals19 explică (pentru titisan70):

Mersi mult ti-am dat funda :p

| titisan70 a răspuns (pentru titisan70):

Inainte de a se muta faceti un act si mergeti la sediul firmei de distributie sa puna o stampila.