| Elennacri23 a întrebat:

Buna ziua! Am și eu o întrebare in speranța ca ma poate lămuri cineva. Tatal meu a decedat și doresc sa merg sa depun actele pentru ajutorul de înmormântare. Eu am suportat costurile doar ca mama mea a făcut facturi pe numele ei. Eu am toate celelalte documente ( certificat constatator, certificat deces, etc), pentru a intra in posesia ajutorului este obligatoriu ca și facturile cu cheltuielile sa fie pe numele meu? Va multumesc pentru eventualele răspunsuri.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, pentru obtinerea ajutorului trebuie sa ai actele cu care dovedesti cheltuielile de inmormantare.
Mergi impreuna cu mama ta pentru a incasa ajutorul.