| YMcg a întrebat:

Buna ziua, as dori sa pun o întrebare. Dacă am un cazier necurat din cauza ca m-a prins poliția conducând fără permis as avea dreptul sa dau de permis?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cat timp esti urmarit penal sau trimis in judecata nu poti sustine examinarea pentru obtinerea permisului.
O vei putea face abia dupa terminarea procesului penal, respectiv dupa o perioada de 1 an de la ramanerea definitiva a hotararii de condamnare cu suspendarea executarii pedepsei sau la 6 luni de la terminarea executarii.

| sierra1 a răspuns:

Sincer: mi-aș dori să ne scrii de la mititica

| ReddY25 a răspuns:

Nu poți

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți să dai pentru permis.