| Panait1998gabriela a întrebat:

as dori sa știu și eu in cât timp se face lichidarea după demisie? Menționez ca am plecat de la fostul loc de munca pe data de 14 Martie, iar ziua de salariu este pe 10 și pe 25 ale lunii.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Lichidarea trebuie facuta imediat dupa incetarea contractului individual de munca. In Codul muncii nu este prevazut un termen maxim.

| Panait1998gabriela explică (pentru Ioandelasal):

Și dacă atunci nu am primit nimic?

| Panait1998gabriela explică (pentru Ioandelasal):

Nu am primit nimic atunci când am plecat. Au spus ca ma anunță ei in momentul când au situația, fiindcă nu știu cât sa îmi dea

| Salontanul a răspuns (pentru Panait1998gabriela):

Http://bit.ly/2WYvp7O
Daca nu ai primit nimic poti doar sa-i dai in judecata cu cheltuielile aferente. Acestea se pot recupera cerand plata cheltuielilor de judecata.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Panait1998gabriela):

Trebuiau sa te plateasca pentru perioada lucrata in luna martie si ei trebuiau sa stie asta, a fost vrajeala ca nu stiu. In orice caz acum stiu si poti merge sa incasezi salariul aferent perioadei lucrate si sa faci lichidarea.

6 răspunsuri:
| AdrianFlorentinAdi98 a răspuns:

Ar trebuii să-ți de-a lichidarea pe loc. Dacă nu ți-o dă in termen de 15 zile este clar ceva în neregula.

| Panait1998gabriela explică (pentru AdrianFlorentinAdi98):

Atunci când am plecat, nu am primit nimic. au zis ca ma suna când este gata ca nu știe cât sa îmi dea