| SynapseNinja a întrebat:

Cum se înregistrează drepturile de autor pe YouTube? Am făcut un videoclip cu mine și vreau să mi-l înregistrez.

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

De fapt, nu se inregistreaza. Orice creator de continut original are drepturi de autor pentru opera sa, pana la proba contrara (si anume ca ar fi copiat mult de la altii).

| OneReason a răspuns:

Trebuie sa ai 18 ani, am vrut sa fac si eu asta, dar acum cu youtubel asta nou. nu mai stiu exact unde si ce sa faci dar era ceva prin ''video manager''