| AdinaDr a întrebat:

Daca am luat amenda de la controlorii mijloacelor de transport in comun fara proces verbal completat in prezenta mea si semnat de mine dar cu un formular completat cu datele mele, este valabil? Multumesc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ce formular ai semnat? Se incheie si semneaza procesul-verbal de contraventie. Daca nu l-ai primit pe loc il poate trimite acasa si este valabil.

| AdinaDr explică (pentru Ioandelasal):

Nu am semnat absolut nimic. Asta e neclaritatea mea. Ca nu am semnat nimic. Si asa chiar daca nu dadeam buletinul se putea considera ca a luat datele din alta parte.

| Ioandelasal a răspuns (pentru AdinaDr):

Aproape sigur vei primi acasa procesul-verbal de contraventie.