| Mihai1231132 a întrebat:

Buna ziua, mi-a fost suspendat permisul in data de 1 August 2022 urmând ca după expirarea dovezii sa îl primesc inapoi pe 15 Noiembrie 2022, eu pana in momentul de fata nu am plătit amenda, pot primi permisul inapoi chiar dacă nu am plătit amenda sau va trebuii sa plătesc amenda? Multumesc

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, permisul ti se restituie, chiar daca n-ai platit amenda.
Daca o plateai in 15 zile beneficiai de plata a jumatate din minim, asa va trebui s-o platesti intreaga. Daca n-o platesti va fi pusa in executare silita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu plătești amenda ți se vor bloca conturile.

| gigite a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai raspuns la altceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru gigite):

La fel va păți și el dacă nu plătește amenda.

| Mihai1231132 explică (pentru anonim_4396):

Pe mine ma intereseaza dacă îl
Primesc fără sa plătesc amenda, nu stau in România și nu vreau sa plătesc amenda când pune restricte sa pună nu ma int

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihai1231132):

Primești permisul. De datorie nu vei scăpa.