| invingatorull a întrebat:

De curand am fost prins in flagrant de cei de la diicot cu o cantitate de cannabis asuprea mea cantitatea fiind 0.48 g. Am fost la audieri in ziua respectiva ca martor am declarat si le-am oferit toate informatiile pe care le detineam si mi-au dat drumul. Am fost contactat din nou telefonic sa ma prezin din nou la audieri. M-am prezentat iar procurorul de caz mi-a spus ca mi-a schimbat incadrarea din martor in suspect dupa care imi spune ca a renuntat la urmarirea penala. Ce ma intereseaza pe mine sunt riscurile la care voi fi supus si daca ar trebui sa imi iau un avocat. Am nevoie de aceste raspunsuri. Dau funda! Sau spuneti-mi cum vedeti voi situatia asta. O zi placuta!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca s-a renuntat la urmarirea penala nu mai ai nici un risc, deoarece nu vei mai fi trimis in judecata, ca si cum n-ai fi savarsit nici o infractiune. Asa fiind nu-ti trebuie avocat.

| invingatorull explică (pentru Ioandelasal):

Nu se trimite dosarul catre judecator iar acesta va da decizia finala de a se renunța la urmarirea penală? Iar daca nu aprobă se va redeschide urmarirea penala?

| invingatorull explică (pentru Ioandelasal):

Si nu va trebuii sa imi susțin declarația in fața instanței?

| Ioandelasal a răspuns (pentru invingatorull):

Nu se trimite.