| GeorgeGabriel20001 a întrebat:

Buna ziua, de curând mi-au fost blocate conturile de paysafe și de pariuri sportive, motivul cred că este că am făcut depuneri de aprox. 35000 euro fara a avea justificare pentru bani. Banii respectivi i am primit de la un prieten pentru a face depuneri(el se ferea de nevasta) și pariam eu. Probabil voi primii ceva de la ANAF, ce e de făcut în situatia asta?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa spui adevarul, respectiv ca ai jucat pentru prietenul tau si banii au fost ai acestuia, le fel i-ai dat lui castigurile, bineinteles daca acesta este adevarul.

| GeorgeGabriel20001 explică (pentru Ioandelasal):

Asta nu ar fi o problema, a spus clar că merge cu mine și va spune că sunt banii lui. Dar tare mie că nu se va rezolva așa ușor.

| darrio2007 a răspuns:

Lasă minciunile. Lauda-te pe alt site.
Ca sa fie cum spui tu, doar un tâmpit poate băga atatia bani la pariuri.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ne crezi prosti sau ce, care prieten ti ar da tie 35.000 de eurolaughing sigur tu i ai furat de la părinti, o sa vina anaful politia si se va descoperii adevarul. O sa le faci o mare bucurie parintilor tai, vor avea un Craciun de neuitat si tu vei avea la fel dar in puscarie.

Răspuns utilizator avertizat
| MONICAMONICA13981398 a răspuns:

Sigur aia nu erau banii tăi? Ori ai tăi produși de tine ori cum fac multi se împrumută sa bage la pariuri.