| GeorgeGabriel20001 a întrebat:

Buna ziua, de curând mi-au fost blocate conturile de paysafe și de pariuri sportive, motivul cred că este că am făcut depuneri de aprox. 35000 euro fara a avea justificare pentru bani. Banii respectivi i am primit de la un prieten pentru a face depuneri(el se ferea de nevasta) și pariam eu. Probabil voi primii ceva de la ANAF, ce e de făcut în situatia asta?

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ne crezi prosti sau ce, care prieten ti ar da tie 35.000 de eurolaughing sigur tu i ai furat de la părinti, o sa vina anaful politia si se va descoperii adevarul. O sa le faci o mare bucurie parintilor tai, vor avea un Craciun de neuitat si tu vei avea la fel dar in puscarie.

Răspuns utilizator avertizat
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa spui adevarul, respectiv ca ai jucat pentru prietenul tau si banii au fost ai acestuia, le fel i-ai dat lui castigurile, bineinteles daca acesta este adevarul.

| GeorgeGabriel20001 explică (pentru DracuIa):

Nu am 5 ani. Da, prietenul meu are destui bani, destule afacere, făcea depuneri de cc. 30000-40000 lei pe lună, deci se aduna.

| GeorgeGabriel20001 explică (pentru Ioandelasal):

Asta nu ar fi o problema, a spus clar că merge cu mine și va spune că sunt banii lui. Dar tare mie că nu se va rezolva așa ușor.

| darrio2007 a răspuns:

Lasă minciunile. Lauda-te pe alt site.
Ca sa fie cum spui tu, doar un tâmpit poate băga atatia bani la pariuri.

| darrio2007 a răspuns (pentru GeorgeGabriel20001):

Nu ai 5 ani, de acord. Dar de ce nu a facut asta prietenul tau? Inseamna ca are ceva de ascuns. Sau sunt bani spălati?

| GeorgeGabriel20001 explică (pentru darrio2007):

Am menționat că se ferea de soție.

| darrio2007 a răspuns (pentru GeorgeGabriel20001):

Am vazut asta. dar ca sa depui asemenea suma la pariuri, ceva este necurat.
Altceva decat sotia.
Eu zic sa il lasi pe el sa faca asta. Daca nu exista justificare pentru bani, sa nu cumva sa ai probleme.

| MONICAMONICA13981398 a răspuns:

Sigur aia nu erau banii tăi? Ori ai tăi produși de tine ori cum fac multi se împrumută sa bage la pariuri.