| Cristian_Fcsb_Ion_1995 a întrebat:

Buna ziua, doresc sa intru la o bursa socială, ambii părinți sunt pensionari pe caz de boala și ajutor de însoțitor, doresc să știu dacă indemnizația de însoțitor se pune ca fiind venit sau nu, având în vedere că acei bani nu ne vin practic noua, va sunt recunoscător dacă mă puteți ajuta va vog, mulțumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ingrijitorul nu face parte din familie, asa ca indemnizatia acestuia nu intra in venitul familiei.
De altfel se iau in calcul veniturile membrilor de familie care traiesc si gospodaresc impreuna, chiar daca mai sunt si alti membri in familie dar locuiesc separat.