| ioanablajjj a întrebat:

Doresc sa menționeze ca am locuit in Uk pentru puțin timp, și am avut card la o banca numita tsb, in luna mai a anului acesta mi-am pierdut cardul cu mai multe detalii a acestuia, dar nu am băgat de seama am avut și un necaz in aceea perioada și a trebuit sa revin in România. După un timp am observat pe internet Banking diverse tranzacții care nu erau făcute de mine, am încercat sa contactez banca dar nu am reușit, după câteva săptămâni am observat ca pe internet Banking scris fraudal recovery, am sunat banca iar aceștia mi-au spus ca, cardul nu poate fi blocat, după mai multe încercări l-au blocat și mi-au spus ca îmi vor trimite altul, dar asta nu s-a întâmplat, luna trecuta când i-am sunat mi-au spus ca nu se poate trimite altul. Ce pot face?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema nu e ca l-au inchis sau nu. Problema e cum poti tu sa dovedesti ca nu tu ai scos acei bani ca sa ii poti recupera sau mai rau sa nu raspunzi penal pentru ei

| ioanablajjj explică (pentru anonim_4396):

Banii care au intrat in cont nu erau ai mei, când am fost la banca atunci le-am explicat ca nu sunt banii mei și care nu sunt tranzacțiile mele, nici măcar nu eram in uk când se făceau acele tranzactii