| Cincinetti a întrebat:

Buna Ziua!
IMi cer scuze de categoria unde am incadrat intrebarea dar am vazut ca este cea mai activa categorie.
Am si eu o intrebare: este cineva pe TPU care se pricepe in protectia consumatorilor si chestii din astea? AM NEVOIE URGENTA!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cred ca stiu unele lucruri. Nu sunt specialist dar m-am adresat lor de cateva ori si am mai citit si legislatie. Daca te pot ajuta, cu placere.

| Cincinetti explică (pentru Salontanul):

M-am dus la strand, joi cu sticla de apa de acasa (pe la 9.30 dimineata) si nu m-au lasat sa intru deoarece spuneau ei ca "scrie in Regulamentul Interior al Piscinei". Chestia este ca au voie? Mama mea (deoarece eu am 13 ani) le-au facut reclamatie la OPC Hunedoara. Crezi ca imi vor da dreptate?

| Salontanul a răspuns (pentru Cincinetti):

Nu cred. Fiind vorba de o proprietate privata pot sa-si faca propriile lor reguli. Daca este vorba de strandul localitatii, de asemenea, Cosiliul Local poate hotara anumite reguli pe care le respecti sau pleci. Intreabarea asta o poti pune pe avocatnet.ro. Iti faci un cont gratuit si poti sa pui ce intreabare vrei: http://www. avocatnet.ro/

| Cincinetti explică (pentru Cincinetti):

Multumesc, o sa revin cu un raspuns pe privat dupa ce primesc raspuns de la OPC HD.