| Minim1 a întrebat:

o intrebare. Eu acum 3 ani mi-am schimbat domiciliul de la Buzău la Craiova și am și o mașina dar nu am schimbat domiciliu la mașina in perioada aia dar impozitul a fost plătit la Buzău. Acum vreau sa schimb domiciliu mașinii și mi-a zis cineva ca trebuie sa plătesc iar impozitul la mașina in Craiova din anul 2016 pana in prezent, este posibil așa ceva? Din moment ce eu deja l-am plătit la Buzău?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat ce ti-a spus persoana respectiva. Daca ai platit impozitul in Buzau nu mai trebuie sa-l platesti in Craiova, aici o sa-l platesti din anul inscrierii la primarie.

| Minim1 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc de răspuns!

1 răspuns: