| AfloareiRazvan a întrebat:

Stie cineva cineva cum pot sa obtin card de credit american daca nu sunt cetatean american? De asemenea vreau sa joc la bursa la Robinhood, broker american. Sunt de acord sa platesc impozit la ei, dar trebuie sa am adresa.

5 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Daca nu ai nicio lichiditate in SUA, cu ce garantezi tu acel card de credit? Poti sa iti faci cate carduri de credit in vrei in Ro daca ai un venit decent care sa il sustina. Pentru a juca la bursa, gasesti destule aplicatii/site-uri.

| sierra1 a răspuns:

"sa obtin card de credit american" - ești vreun multimilonar (în dolari) român ca să tentezi vreo bancă americană să-ți dea credit? Sigur nu ești, n-ai fi intrebat asta pe aici

Ai vreo firma mare-mare cu perspective luminoase? Sigur n-ai nici măcar un SRL

https://www.tpu.ro/......anticipat/

deci pas card de credit american!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce ai vrea sa obtii card de credit american? Sa îi păcălesti sau de ce, ai incercat aici sa te imprumuti din bănci si te au refuzat, si atunci crezi ca americanii te vor ajuta? Daca ai bani te împrumuta orice bancă si de aici si din America, lor le trebuie dovada ca tu ai un salariu bun si constant nu povești.

| Merry17 a răspuns:

Dacă vrei să joci la bursă și nu vrei să INVESTEȘTI la bursă, ar fi cazul să mai stai o perioadă liniștit până te prinzi cum stă treaba cu bursa

| AfloareiRazvan explică (pentru Merry17):

A fost doar o vorba, a trebuit sa scriu rapid.Nu-ti face griji, apreciez sfatul.