| John4Automate a întrebat:

Buna ziua! Sunt nou in business-ul cu automate(cafea snaksuri)! Am tot cautat pe internet ce fel de documente, licențe sau autorizații imi trebuie ca sa incep a plasa automatele, dar nu am găsit mare lucru!
Intrebarea este, cine este in domeniu ma poate informa cu cele necesare? Acte autorizatii sau tot ce este necesar pentru a incepe. Mulțumesc in avanshappy

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Firma trebuie sa fie SRL.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai o firma cu asemenea obiect de activitate.
Apoi iti trebuie aprobarea celui pe proprietatea caruia pui automatele, incheind un contract cu proprietarul si platind o chirie.

| John4Automate explică (pentru Ioandelasal):

Firma poate fi sub formă de PFA Sau SRL?

| Ioandelasal a răspuns (pentru John4Automate):

Firma trebuie sa fie SRL.