| Mihaila2123 a întrebat:

tatal meu a batut-o pe mama,s-a lovit la cap,in fine, a fost la medico legal, a luat 3-4 zile,si,acum vor sa puna divort. Mama nu are o locuinta stabila, tata avand una, eu am 13 ani,mama spune ca dupa divort vom pleca in Chirie,eu chiar imi doresc sa plec cu mama,oricat de rau ar fi,am uitat sa spun,de cand mama s-a lovit,si de la panica, a facut o boala numita anxietate... Va rog, spuneti-mi ca nu voi fii obligat cu sa stau cu tata

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In procesul de divort se va hotari si cu cine vei sta, in functie de probele administrate si de optiunea ta, vei fi ascultat de udecator si vei spune ca vrei sa stai cu mama ta.

| Mihaila2123 explică (pentru Ioandelasal):

Deci nu exista gen sa ma oblige sa stau cu el, nu?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Mihaila2123):

Ti-am spus ca se va lua hotararea in functie de probe si de ce este mai bine pentru tine, tinandu-se seama si de optiunea ta.

3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Vezi sa optezi pentru mama la proces, sa nu ti se para ceva si sa optezi sa stai cu tatal.