| Gianluca06 a întrebat:

Bună ziua, voiam sa știu dacă pot conduce legal un scuter de până la 50cc la 14 ani, mulțumesc ????????

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a circula legal pe drumurile publice, cu acest scuter, este nevoie de permis de conducere de categoria AM si acesta se poate obtine doar de la 16 ani, asa ca nu poti circula legal de la 14 ani. Poti circula doar in curte, pe camp, teren viran sau drumuri care nu sunt publice.

| Vântulalb a răspuns:

Nu.

| DaniTDCI a răspuns:

Salut, doar de la 16 ani poți obține categoria AM pentru a putea conduce mopede de 49cc

| goguPatent a răspuns:

Nu, categ AM se obtine incepand cu 16 ani