| Cristea_Stefan_2003 a întrebat:

Vreau doar sa va intreb ce inseamna in ACTELE OFICIALE SI SEMNATE DE PRIMARIE un titlu de proprietate partial. Si daca exista va rog sa imi explicati ce e acesta.
Dau funda! Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform L.18/1991, cu md. si compl. ulterioare, s-au emis titluri de proprietate pe terenuri, in baza cererii fostilor proprietari sau mostenitorilor acestora. Titlu de proprietate partial inseamna ca este doar pe o parte din terenurile detinute.

| Cristea_Stefan_2003 explică (pentru Ioandelasal):

Ce vreti sa spuneti prin "este doar peno parte din terenurile detinute"

| Ioandelasal a răspuns (pentru Cristea_Stefan_2003):

Ce n-ai inteles? O parte din terenurile detinute de cel care a facut cererea de reconstituire a dreptului de proprietate asupra terenurilor detinute anterior colectivizarii sau i-au fost luate fara titlu legal. Daca intelegi mai bine asa titlu partial inseamna ca nu i-a fost reconstituit dreptul de proprietate pe toate terenurile cerute ci numai pe o parte din acestea.