| xXGeo98Xx a întrebat:

Bunu nu stiu daca intrebarea mea se incadreaza in aceasta categorie. Am intrat sa ma uit la un film online de pe un site ok, numai ca imi tot intra in alte situri peste 18 ani iar apoi a zis ca trebuie sa platesc o amenda de 300, 00 lei la politie sau ceva de genu. Este adevarat? sunt foarte panicat.

10 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU va trebui să plăteşti nimic şi NU vei primi nici o amendă :)

Cel mai probabil, este vorba de un virus gen "Poliţia Română" ( sau altul de acest gen ) - deci, e o "ţeapă".

Vezi ( cum te scapi de el ) la linkul :
http://nouwidget.blogspot.ro/......omana.html

http://lucianmix.blogspot.ro/......ce-si.html

http://bisofficiallan.com/......ia-romana/

http://vainvat.eu/cum-scapi-de-virusul-politia-romana/

Toate cele bune.

| K0sti a răspuns:

Pune mana si citeste, ca sa nu mai fii panicat! Ala e site ok?

| gelu1970 a răspuns:

Probabil ai reusit sa te infectezi cu virusul politiei. asa e numit. in cazul in care poti folosi pc, descarca malwarebytes free sau in pagina bitdefender removal tool ransoom police. aceasta din urma ar trebui sa o rulezi in safe mode cu functii de retea. malware bytes de asemenea il poti rula dintr-un stick. asta in ideea ca trebuie sa descarci pe un alt pc si trebuie sa startezi in safe...

| Vvistula a răspuns:

Ai luat virusul politia romana schimba windowsul

| xXGeo98Xx explică:

Bun deci nu trebuie sa platesc nici o amenda?( asta s-a intamplat pe tableta cum pot scapa de el inca pot folosi tableta am antivirus de la bitdefender ala free)

| xXGeo98Xx explică:

Se poate sa fie virusul asta pe android? Sau chiar trebuie sa platesc?

| xXGeo98Xx explică:

Parintii mei pot sa faca inchisoare nu vreau sa se intamplea asta ajutaima va rogcrying((

| xXGeo98Xx explică:

Vreu sa mai mentionez ca siteul arata adevarat cu sigla albastra.

| xXGeo98Xx explică:

Mai vreau sa mentionez inca un lucru cum am vazut ca imi apare aia si un site in spate ca am fost pe tableta am iesit am vazut doar ca trebuie sa platesc 300lei