| Kamwiiiiiiiii a întrebat:

Cam cat la suta ar fi sansele ca un prieten de familie sa intre din nou la inchisoare, are 2 dosare penale, unul pentru accident cu un mort si unul cu santaj, grup infractional. El si-a facut jumatate din pedeapsa cam 2 ani si el avea 3 de facut

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este aproape sigur ca va mai primi ani de inchisoare, mai ales ca va fi socotit recidivist.

| Kamwiiiiiiiii explică (pentru Ioandelasal):

Sii cam cati ar veni? mersi mult

| Kamwiiiiiiiii explică (pentru Ioandelasal):

El e acasa din Septembrie anul trecut.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Kamwiiiiiiiii):

Asta n-am de unde sti, doar judecatorii o vor putea spune. In orice caz la ce va primi pentru cele 2 infractiuni, cred ca vreo 2-3 ani, se va adauga restul de inchisoare ramas neexecutat.

| Kamwiiiiiiiii explică (pentru Ioandelasal):

Aa ok, o ultima intrebare, cam cat de curandstraight face peste luni bune sau ani chiar?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Kamwiiiiiiiii):

Este greu de spus cat va dura judecata, in orice ca cred ca va tine cca 1 an.

7 răspunsuri:
| test1999 a răspuns:

Sunt sanse de 98% ca el sa intre din nou la inchisoare, o sa fie socotit ca recidivist, pe langa pedeapsa primita se mai adauga si anul neispasit.

| Kamwiiiiiiiii explică (pentru test1999):

Si cam cat ar mai sta la inchisoare?