| AlexDorinel a întrebat:

Care a fost cauza protestelor 10 august 2018?

15 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Scopu a fost ca sa denigreze PSD, la PNL si restul nu vroiau sa fie PSD la putere, ca a mai facut infime chestii pentru oamenii de rand, de ex a marit sal minim, deci i-a obligat pe patroni sa dea mai multi bani, a vrut ca procurorul general sa poate fi verificat de ministerul justitiei ca sa nu abuzeze, chestie care este asa in toata UE, doar la noi nu era, si inca cateva.

Asa ca au instigat la proteste, au instigat sa fie mai vandali protestatarii, jarndarmeria a intervenit, dupa aia sa zica ca uite guvernu PSD-isti ce agresiv e.
Cand s-a tras cu gloante de cauciuc prin 2010 la manifestatiile alea contra base cand a taiat salarii, n-a mai sarit nimeni asa in sus ca aici, ca acolo nu s-a dorit asta.

In franta cand politia a fost violenta cu manifestantii, iar nu se vorbea nimic ca vaaai ce agresivi au fost, asa cum s-a zis la noi de astia, deci e clar.

A fost un joc politic si lumea nu s-a prins.

Si o sa observi asta peste tot, cand cineva putin mai de stanga vrea sa vina sus, i se gasesc mereu motive sa nu vina, sau se sapa sa fie dat jos, asta asa ca indiciu, ca nu cumva ala sa faca ceva pentru oameni in detrimentul bogatilor.

| suntserios a răspuns (pentru Mosotti):

Tu traiesti in alta realitate baiatule...

| Mosotti a răspuns (pentru suntserios):

Ala e adevarul, tu te iei dupa aparente.
Cand base a taiat din salarii si pensii, revolta, dar acolo nu s-a facut tam tam de violenta jandarmilor (aici e indiciu), si n-a venit diaspora, cand atunci trebuia sa vina. Cand PSD a dat la sal si pensii, revolta, pai de ce?!

Ca nu mai pricep.

| suntserios a răspuns (pentru Mosotti):

Nu dezvoltam subiectul. Nu are rost in conditiile in care tu crezi ca lumea a iesit in strada pentru ca psd a marit salariile.

| Mosotti a răspuns (pentru suntserios):

Nu am zis ca pentru ca a marit PSD salariile, am zis asa ca idee.
Pai de ce au iesit, zi tu, sa vedem.

| suntserios a răspuns (pentru Mosotti):

Nu dezvolt subiectul...

| Mosotti a răspuns (pentru suntserios):

Pai de ce?! Spune daca am gresit eu, asa e normal, asa cum zic eu parerea, e normal sa o zici si tu.
Ca na, poate gresesc eu, nu e exclus.

| suntserios a răspuns (pentru Mosotti):

Nu dezvolt un subiect dezbatut in toata tara 4 ani de zile din care tu ai inteles ce ai vrut doar. Ce rost are sa dezvolt. Tot ce vrei tu intelegi.

| Mosotti a răspuns (pentru suntserios):

Si oricum ar fi, au protestat degeaba, nu au cerut ce trebuie facut, deci e in van totul.
Sa protesteze si acum ca na, s-a scumpit curentu, caldura gazele, hai sa-i vad! Si pe pandemie cand multi nu mai au munca, sau au sal mai mici, ca dracu s-a nimerit.

| johnnny123 a răspuns:

Tu esti un mare specialist in ce se intampla acum 30-40 de ani, dar habar nu ai ce s-a intamplat acum 3 ani?

| Lukasssz a răspuns:

Dragnea.

| goguPatent a răspuns:

Pe scurt Dragnea.
Pe lung Psd.
Si pe mai lung magariile incercate de psd pentry Dragnea

Răspuns utilizator avertizat
| goguPatent a răspuns (pentru AlexDorinel):

Avea mustata si radea pe sub ea de fraieri.

| NuImiSuspendaContulPls a răspuns:

Dacă nu știi nici asta, ești terminat...