| DeDeDeeaSweety a întrebat:

Care este cauza protestelor din Franta?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

TVA-ul vroia sa-l urce si titeiul la fel. Aia din parlament au incetat sa mai dezbata subiectul dar tot continua nu stiu de ce, imi place de tinewinking

| Tobias78 a răspuns (pentru mgtow):

Nu ţi-a citit răspunsul... happy

| mgtow a răspuns (pentru Tobias78):

A citit, stie ca ne separa o distanta de 3000 km aia e problema.

| RAY a răspuns:

Lipsa sexului care a determinat masculi sa devina niste gorile, desi tot femeile sunt de vina laughing

| SilentRain a răspuns:

Nu mai aveau destul mucegai pe branza

| Steregoi a răspuns:

Ateismul.

| Mclaren12 a răspuns:

Probabil s-au saturat sa fie sclavii jîdanilor. Pretul marit al carburantilor este un motiv, dar nu suficient incat sa-i faca pe oameni sa reactioneze atat de violent. Este o lupta a francezilor impotriva sistemului, nu impotriva maririi preturilor la carburanti. Si tine minte, este o lupta a francezilor, nu a imigrantilor care au fost adusi cu miile in Franta. Sunt un popor unit, actiunile astea "anti-franceze" le-au ajuns pana in gat. Probabil majoritatea dintre ei stiu si ca evreii se afla in spatele acestor politici.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Cresterea pretului la carburanti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi cauza a fost creșterea prețului la benzină.
cauza actuală...să demisioneze Macron, frexit, afară din NATO, din astea

| Tobias78 a răspuns:

Din cauza salariilor foarte mici... carburanţii costă enorm. happy
Umblă cu rezervorul aproape gol.