| Slovcehov a întrebat:

Care a fost faza cu francii de acum cativa ani? Eram mic si nu imi amintesc mare lucru

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Care a fost faza?
aia de lua credite in franci elvetieni?

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Bubico2022):

Nu ai pune nici bătut problema cum a fost ea in realitate și anume că toți care nu își permiteau un credit in lei valuta în care erau plătiți au găsit ei o scurtătură crezând că au deprins adevărul absolut. Și atunci când lipsa lor crâncenă de educație financiară și a spus cuvântul au vrut pomana de la statul român și de la bănci

| UserRo10 a răspuns:

Acum ceva vreme daca voiai un imprumut il puteai obtine la un numar fix indiferent de suma. Adica puteai sa te imprumuti 1000 euro sau 1000 dolari sau 1000 franci. Romanii alegeau francii pentru ca valorau mai mult.

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Bubico2022):

Deci am stabilit că e vina românilor care au înghițit găluștele habar neavând despre ce e vorba și nu că el vina Elveției că și țara.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru UserRo10):

Lool, știi că 1000 franci au fost cam mai mereu mai puțin decât 1000euro nu?

Răspuns utilizator avertizat