| EuAiciPrezentPeNet a întrebat:

Care ar fi primul lucru facut de voi in rolul de presedinte funda+vot *_*

Răspuns Câştigător
| ksuper31 a răspuns:

As incerca sa inchei aceasta criza economica a tarii si voi incerca sa ofer tuturor oamenilor un loc de munca.

| EuAiciPrezentPeNet explică (pentru ksuper31):

Mutumesc pentru raspunsul dat si pentru sinceritate

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

As obliga toate firmele cu camioane si autotrenuri sa angajeze incepatori fara experienta tineri care au scos recent permisul pentru vehicul de mare tonaj si as mai rezolva si alte legi rutiere + amende usturatoare firmelor care obliga soferii sa conduca peste limita orelor de conducere.

| victorandrei a răspuns (pentru mgtow):

Si incepatorii ii gasesti intre mormane de fiare laughing bine gandit domn' presedinte.
Nu firmele obliga soferii ei folosesc renumitul "magnet". Asa fac economie de combustibil si le ramane pentru masina personala.

| DakotaRoyse a răspuns:

Să refac sistemul educaţional după un model care funcţionează în zilele noastre şi este adaptat cerinţelor pieţei muncii şi abilităţilor tuturor studenţilor. Mai exact, după ce termini liceul/facultatea să ai loc de muncă, şi mai presus, până în clasa a 8-a sau a 10-a să ştii deja la ce te pricepi şi ce-ţi place să faci, ca să ştii ce facultate sau job să-ţi alegi.

| SaveTheNature a răspuns:

In urmatoarea ordine:
1-As prinde toti hotii si le-as confisca averile, pentru a aduna bani la buget.
2-As pune la punct educatia si sanatatea in Romania (pentru ca tara sa prospere oamenii trebuie sa fie educati si sanatosi)
3-As reduce birocratia. Pentru a stimula mediul de afaceri si a evita evaziunea fiscala, bircoratia trebuie redusa la un nivel minim.

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Sa reduc preturile la produse cu 20%

| gimliboom a răspuns:

V-as amaneta pe toti

| gimliboom a răspuns:

Amanet tuturora