| GabenTheGamer a întrebat:

Care ar fi sansele ca pana in toamna planeta sa fie in razboi total? Ma refer in special la conflictul din Siria si la ce s-ar putea intampla daca Turcia decide sa invadeze Siria. Vreau de asemenea sa imi spuneti ce ar putea sa se intample cu Romania noastra.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sansele ar fi minore ca in cateva luni sa izbucneaza un raboi care ar angrena toate statele lumii. Iar daca Siria ar fi atacata ar fi atacata de toate statele, nu cred ca au aliati si nu cred ca Rusia ar interveni.

Daca un raboi ar incepe din cauza Rusiei care ar ameninta NATO atunci Romania ar fi facuta praf in cateva zile cel mai probabil, noi fiind primii in linia de atac din cauza pozitiei geografice.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nici o sansa sa izbucneasca un nou razboi mondial. Un razboi in Siria sau chiar in alte tari invecinate ar fi unul limitat, indiferent cate tari ar participa acolo.
Cu Romania nu se va intampla nimic, eventual vom avea si noi o participare simbolica, in cadrul NATO sau ONU (forta de mentinere a pacii).

| darrio2007 a răspuns:

Problema ne depaseste pe toti.No comment.