| bnj a întrebat:

Care credeti ca ar fi consecintele iesirii benevole a Romaniei din UE? Vor fi majoritar pozitive sau negative? Explicati.

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pai una din consecinte ar fi ca ar da bairam mare UE de bucurie.
Pentru noi, nu prea cred sa fie cine stie ce consecinte, pentru ca, mai adanc decat suntem infundati in cacao, nu mai avem unde sa ne ducem. Iar de scos, oricum nu ar trebui sa ne asteptam sa ne scoata cineva. Din cacao, vreau sa zic.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Stii? Cand spui tu ce-i lipseste Romaniei ca sa fie cea mai tare din parcare suna ca vorba aia: am o potcoava si-mi mai trebuie trei si-un cal.

| mariobros a răspuns:

E poliloghie sa explicam, dar pe scurt este imposibil de iesit din UE, asta pana a ajunge la discutarea efectelor, suntem prea dependenti de UE, si asta ca asa au vrut ei; crezi ca ne putem auto-sustine daca ne-am izola de ei? ar fi mai rau ca-n Somaliasad

| bnj explică:

Vad ca impresia generala pe care o aveti este ca vor fi doar consecinte negative. Tin sa va reamintesc un singur lucru: Romania este capabila sa devina super putere. Are tot ce ii trebuie: resurse, spatiu, mana de lucru. Ii lipseste doar conducerea... sau CAPUL.

Credeti ca UE ne vrea afara? ROMANIA este cea mai importanta veriga UE dpdv al sigurantei. Noi facem legatura dintre Vest, Est si SE!

| tim a răspuns:

Ce consecinte? dupa ce ca santem saraci lipiti pamantului, datori pana la Dumnezeu, ce consecinte ar mai putea fi? nici pozitive nici negative, santem pe nicaieri!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E vreo directiva venita dinspre soare rasare?

| remus67 a răspuns:

Ar fi ca si cum i-am ajunge pe pigmei din urma, desii departe de ei nu sintem