| Valy4567 a întrebat:

Care dintre următoarele popoare ne-a făcut, din punctul vostru de vedere, cel mai mult rău de-a lungul istoriei? Ungurii, rușii, turcii sau germanii?

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu popoarele au facut rau, ci conducatorii care le-au dirijat, obligat.
Cel mai mult rau ne-au facut chiar conducatorii nostri (vezi ultimul secol si mai ales ultimele 3 decenii).

| Violleta2022 a răspuns:

Turcii

| Catrice a răspuns:

Aia la care trag toți romanii, muierile mai ales, acumhee hee

| gabicoo a răspuns:

Ai noștri conducători: crema poporului român!

| Zuzu1991 a răspuns:

Vantulalb se pare ca ma ignora, si pe buna dreptate, doar bate campii in mod curent cu :

asta il doare pe el, mita si alte rahaturi, nu ca sute de ani ne-au furat copii ca sa ii faca ieniceri, si ca la istorie am invatat ca vezi doamne rrrrominica nu a fost niciodata paşalâc turcesc, cum a fost Ungaria... nuuuu, noi am fost MULT MAI RAU, veneau conducatori impusi de imperiul otoman (nu mai stiu cum se numeau) care plateau o mita serioasa sa vina in rrrrrominica si sa SUGA TOT CE POT (adica nici nu a fost nevoie de invazie otomana, adica paşalâc, ca sa ne calce in picioare) iar pana la Alexandru Ioan Cuza, orice domnitor roman care se ducea la sultanu' P00LI, trebuia sa se puna in genunchi si sa ii pupe picioarele angry

istoric, dpdv al resurselor furate si al timpului in care am fost sub piciorul lor - turcii
recent, dpdv al BATAII DE JOC si al atrocitatilor comise intr-o perioada scurta de timp - rusii
rusii ne-au invadat tara, soldatii rusi puteau omora pe cine vroiau ei, cand vroiau ei, doar pentru ca aveau "chef" si ne-au violat femeile in RAUTATE, pentru ca numai la asta sunt rusii cu adevarat buni: sa ucida si sa violeze angry

Răspuns utilizator avertizat
| Vântulalb a răspuns:

De la turci am invatat sa practicam mita, peschesul, ciubucul, "atentia", bacsisul, ploconul, coruptia in general.
Practicate acum pe scara larga, incepand de la cel mai inalt nivel.

| RazvanFlorea1993 a răspuns:

Rusii.
Urmarile lor inca se vad, la mai mult de 3 decenii dupa ce, oficial, am scapat de influenta lor.
Si se vor mai vedea multe decenii, chiar secole de acum incolo.

| Adrian_Doaga_2001 a răspuns:

Turcii

| Zinv a răspuns:

Turcii