| paulmicutz a întrebat:

Cat as plati la stat pentru un BMW de 2200 cm.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a calcula timbrul de mediu trebuie mai multe elemente. Ai calculatorul oficial ANAF, introduci datele cerute si afli valoarea timbrului de mediu: http://static.anaf.ro/......_2013.html
Impozitul anual este un impozit local si poate diferi de la o localitate la alta, cu cel mult 20% fata de cel prevazut in Codul fiscal, care este de 72 lei pentru fiecare 200 cmc, deci pentru acea masina ar fi de cel putin 792 lei si cel mult 950 lei.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fii mai clar si spune ce vrei sa stii de fapt, la stat trebuie sa platesti mai multe, incepand cu timbrul de mediu pentru inmatriculare si terminand cu impozitul anual.

| paulmicutz explică (pentru Ioandelasal):

Pentru inmatriculare si la stat impozitul anual big grin

| Ioandelasal a răspuns (pentru paulmicutz):

Pentru a calcula timbrul de mediu trebuie mai multe elemente. Ai calculatorul oficial ANAF, introduci datele cerute si afli valoarea timbrului de mediu: http://static.anaf.ro/......_2013.html
Impozitul anual este un impozit local si poate diferi de la o localitate la alta, cu cel mult 20% fata de cel prevazut in Codul fiscal, care este de 72 lei pentru fiecare 200 cmc, deci pentru acea masina ar fi de cel putin 792 lei si cel mult 950 lei.

| Braunion a răspuns:

Stai sa incerc sa-ti rezum intr-un singur cuvant : mult

Sa ghicesc, e vorba de un BMW ursulet la mana a 12-a, nu?