| EvaTramell a întrebat:

Câte luni sunt valabile analizele medicale pentru școală de șoferi? Dar cazierul? Eu știu ca 1 an de zile sunt valabile analizele și 6 luni cazierul. Mulțumesc.

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Cazierul este valabil 6 luni. Taxa de la cec daca ai platit-o odata numai e nevoie sa o platesti din nou, platesti doar taxa de examen de 6 lei.

Dosarul si analizele sunt valabile 1 an de la data terminarii scolii de soferi.

| m4n1ak a răspuns:

Ambele 1 an din cate stiu eu

| EvaTramell explică (pentru m4n1ak):

Am citit pe net ca analizele sunt valabile 1 an de zile, dar cazierul 3 luni. Eu știu ca 6. Oricum trebuie sa mă duc sa mi fac altul. Ce vroia sa mai întreb. Mai plătesc taxa de permis? Doar aia de sala care e de 6 lei eu așa știu. Vreau mai multe detalii. Mulțumesc. Am început școală în februarie, în mai m-am dus la sala și am avut pe urma ceva probleme de sănătate. Am fost operată si nu am mai reușit sa mă duc și acum sunt în concediu și vreau sa mi rezolv toate. Mulțumesc. As dori mai multe detalii ca sa știu ce sa fac. O duminica frumoasa!