| SingleForOne a întrebat:

Ce efecte s-ar putea crea, pozitive și/sau negative dacă s-ar face o lege să interzică angajatorilor să ceară scrisoare de recomandare de la angajatorii anteriori unde a mai lucrat acel angajat sau de la universități, în cazul studenților?

Răspuns Câştigător
| pufulescu0o a răspuns:

Depinde ce are voie sa scrie fostul angajator in acea scrisoare. De exemplu in Germania nu au voie sa scrie lucruri negative fara dovezi directe.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are nici un rost o asemenea lege.
Efecte negative ar fi in cazul celor care au performat la vechiul loc de munca si s-au comportat exemplar, ar pierde aprecierea pozitiva.
Efecte pozitive ar fi doar pentru cei care nu si-au indeplinit corect atributiile si au fost sanctionati disciplinar.
Si de ce s-ar interzice, nu exista nici un motiv intemeiat.

| dullcat a răspuns:

De ce sa se elimine inca un criteriu care ajuta la o selectie mai buna?

| ValentinMihai78 a răspuns:

Scrisorile de recomandare sunt milenare din epoca sclavagismului. Deci, niciodată aceste scrisori de recomandare nu vor dispărea.