| sabinuta a întrebat:

Ce guvernare este mai buna in timpul unei crize, de stanga sau de dreapta?

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Sunt de acord ca o guvernare de dreapta ar fi mai buna in perioada de criza. Partidele de stanga tind sa cheltuiasca si banii ramasi pe protectie sociala (nu ca nu ar fi nevoie de ea) dar cu ultimii bani omul mai bine investeste in ceva care sa-i aduca bani. Investitiile in ceva care merge si nu salariile compensatorii si marirea pensiilor este solutia in criza. Oricum banii daca nu-i produci tot se duc si nu mai ramane nimic pentru protectia sociala. E cam greu sa promiti marea cu sare cum s-a facut acum. Ce se face guvernul daca romanii se intorc acasa din strainataturi si pretind 25000 de euro. Ce sa zic... nu sunt de acord cu programul actual (cat am auzit din el) ca nu mi se pare realist. E mai degraba populist... Sunt de acord ca programul PNL era mai bun. Si nu sunt nici macar membru simpatizant ca mi s-a acrit de ea politica. Dar e cam neclara situatia actuala si cred ca s-ar putea ca guvernul actual sa fie depasit de situatie. Oricum eu sunt o optimista si ma gandesc... ca se putea si mai rau...

2 răspunsuri:
mihaicd
| mihaicd a răspuns:

Una de dreapta, care sa stie sa supravegheze foarte bine fondurile si situatia economica.
Programul PNL era unul destul de bun, si o spun fara a fi partizan...

| stardeea a răspuns:

orice tot una e, nu e exista dreapta si stanga in Romania