| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi si mie vă rog, alaltăieri o tipă prin mesaj după ce am vrut sa nu mai vorbesc cu ea, mi-a zis că "masturbarea în fața camerei web se pedepsește conform legii", este adevarat ce a zis sau doar ca sa ma sperie și șantajeze? Că totul s-a întâmplat.pe un apel video, ea fiind goală, m-a pus si pe mine sai arăt părțile intime, eu am închis apelul, si apoi a început amenințările, că voi regreta amarnic, că filmarea cu mine o va distribui pe tot netul dacă nu fac ce spune ea. De aceea zic că ar putea fi vorba de un șantaj

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Apeleaza la Politie daca te santajjeaza, ca numai asa o poti opri

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu ce sa te șantajeze dacă nu te ai dezbrăcat?
Și nu, nu e ilegal atât timp cât nu sunteți minori

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Când am ținut apelul video cu ea, începuse să se dezbrace, să-și dea până si chiloți după ea jos, si m-a pus si pe mine sai arăt penisul timp de câteva secunde, eu neștiind că ea ma și înregistrează, si a zis ca o va arăta pe tot internetul inclusiv site uri pentru adulți dacă nu îi răspund la întrebări și nu îi dau 5000 de euro ca apelul sa rămână privat.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Santaj, iar aia o mega-proasta.

| MistarGoGu a răspuns:

Cand o " cauti " o găsesti maestre! Gagicile sunt ca bombele... ai " tăiat " firul gresit BUBUIE!

| Cipi1212 a răspuns:

Poate fi șantaj.

| crowleydark a răspuns:

Salut! Dacă sunteți minori și ați făcut video call cu conținut sexual explicit, veți fi trași la răspundere amândoi pentru pornografie cu minori. Dacă sunteți majori, ceea ce a făcut fata se numește șantaj și o poți reclama la poliție sau o poți da în judecată. Este caz penal, și poți să-i ceri despăgubiri pentru daune morale.