| Anonimuserr a întrebat:

Ce inseamna intership? Am auzit multe persoane care cica prins un intership etc.
Nu sunt familiarziat cu acest termen. Ce inseamna? Si va intreb daca pot avea si eu un intership la un ONG sau mai stiu eu ce asociatie, organizatie?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este "intership" ci internship, care inseamna un stagiu de practica intr-o firma, de obicei pentru studenti sau absolventi. In acest stagiu se pregatesc pentru o slujba viitoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e. Nu exista in DEX. Dar Wikipedia te lamurea. Internship e de obicei o perioada de practica platita sau nu, ce precede urmatorul pas: cariera propriu-zisa in interiorul companiei.