| yooras a întrebat:

Ce părere aveți despre evenimentele din ultimele 48 de ore?
Este lumea la limita izbucnirii celui de al III-lea război mondial?

7 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Da, in mod sigur, mai ales ca au impuscat ursul ala, si s-a suparat Putin pe noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce evenimente s-au intamplat?

Răspuns utilizator avertizat
| Ωmega a răspuns:

Razboiul a fost si este cea mai profitabila dintre marile afaceri. Din pacate, asa privesc lumea o mana de cretini care incep asemenea conflicte. Acuma insa puterea mai tuturor tarilor si tehnologia a ajuns atat de sus incat orice pas gresit poate insemna sfarsitul tuturor. Rusia stie asta, SUA si China la fel. La fel si restul puterilor globului. De aceea nici una din ele nu vrea si nu va dori vreodata razboi deschis. Vor doar sa mentina amenintarea cu unul, ca e mai profitabil asa. Desi sunt tensiuni peste tot, eu unul nu mi-as face griji. In secolul 21, un razboi de genul celui de acum 75 de ani ar aduce pierzanie si pentru eventualii castigatori, asa ca nu cred ca se va intampla asa ceva. Razboaie mici si mocnite ca cel din Siria, cele din orient si din alte parti, vor exista mereu, pentru ca sunt profitabile si aduc bani exact tarilor care de fatada si in declaratii se opun vehement lor. Aceste state de fapt intretin aceste conflicte.

| Winddd a răspuns:

Ar fi bine dacă le-ai și relata. Nu știu despre ce vorbești.