| cripsontyphoon a întrebat:

Ce parere aveti despre incepere celui de-al trei-lea razboi mondial si despre efetele sale asupra Romaniei?

13 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Parerea mea este ca deja a inceput al treilea razboi mondial, si usor usor incepe sa se simta si pe la noi!winking
Efectele? Devastatoare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Efecte? Distrugerea tarii as zice.Mai bine gandeste-te sa inveti despre supravietuire pentru ca daca Romania e atacata e foarte probabil sa fie si rasa de pe fata pamantului la cat de avansate sunt armele nucleare.Or sa ramana doar cativa oameni care or sa trebuiasca sa supravietuiasca.Nu mai e ca in primul si al doilea unde te puteai lupta pentru tine si familie, puteai proteja ceva.Acum e vorba doar de noroc.Nici mintea si strategiile militare nu mai ajuta. Poti sa vii cu un plan super de aparare nationala ca nu e de ajuns pentru ca nu poti sa prevezi un atac terorist.Nu poti sa prevezi ce o sa faca un nebun.Aia nu actioneaza strategic si dupa cate ai vazut nu au nici minte prea multa.Sunt spalati pe creier idiotii.

| Northwind a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred că scopul lor va fi distrugerea rasei umane, ci din contră, încurajarea înmulțirii ei, pentru a avea o mai mare forță de conducere.

| cripsontyphoon explică (pentru anonim_4396):

Eu ma tem mai mult de atacul din partea Rusiei asupra Romaniei.

| Northwind a răspuns (pentru cripsontyphoon):

Întocmai. România este una dintre primele ținte. Putin a făcut diferite declarații cu mesaje subtile de amenințare.

| cripsontyphoon explică (pentru Northwind):

Inseamna ca in cazul inceperii unui razboi mondial, suntem pierduti /

| Northwind a răspuns (pentru cripsontyphoon):

În cazul*! Să încercăm să ne păstrăm optimismul și să ne bucurăm de viață, că nu se știe niciodată. Se poate declanșa în orice secundă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru cripsontyphoon):

Nu te teme! In caz de ceva trebuie sa ai mintea lucida nu intunecata de teama.
Eu cred ca asta o sa se intample. Putin e un nebun care moare dupa Moldova chiar de nu e a lui si se oftica de moare pentru pateneriatul nostru cu SUA.Intr-un fel ultima chestie o inteleg...dar la nivel personal. daca ai vedea un om ca discuta cu un dusman al tau si se aliaza cu el nu te-ai teme putin si nu ai incerca sa opresti asta? Sa opresti inainte sa comploteze impotriva ta? Nu tin nici cu rusii, dar SUA ne atrage dusmanii ei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Northwind):

S-ar putea sa ai dreptate, dar uite si parerea mea:Cu cat sunt mai multi oameni, cu atat sunt mai greu de stapanit pentru ca sunt multe capete, multe pareri, unii incep sa se revolte.Iti dau un exemplu cam aiurea, dar sper sa intelegi ce vreau sa zic. Daca tu ai fi profesor si ai avea 5 copii in clasa si toti pusi pe sotii, ai reusi sa ii controlezi, dar daca ai avea o clasa cu 45 de elevi problema, toti pusi pe tampenii si facand care ce le debiteaza capul? E mai usor sa stapanesti peste putini. Unde sunt multi puterea creste.

| Northwind a răspuns (pentru anonim_4396):

Cel mai trist este că sunt din ce în ce mai mulți oameni ușor de manipulat. sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Northwind):

Ai mare dreptate aici.sad Cred ca lucrul pe care ar trebui sa il invatam in scoli ar fi cum sa nu mai fim oite.Noi suntem invatati sa ascultam de toti si sa facem tot ceea ce ni se spune, fara comentarii.Nu ne mai gandim ca suntem folositi.

| Northwind a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact. Și profesorii continuă să ne încarce cu informație, uneori inutilă, în loc să ne formeze ca oameni.

| Northwind a răspuns:

Părerea mea că nu suntem departe de începerea lui, având în vedere situația din Europa: Rusia mai are puțin și-și va arăta toată puterea; teroriștii sunt împrăștiați peste tot. România va fi puternic afectată de avansarea celor 2 cauze.