| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de atacurile armate din SUA. In special de cel din El Paso comis de un baiat de numai 21 de ani?
https://globintel.com/......88x405.jpg

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca a tras si ala cu mitraliera e clar, prea multa libertate de uz armamentistic fara control

| SG1995 a răspuns:

Fanatici religioși de genul jihadistilor.

| Yurisa a răspuns:

Debili sunt peste tot

| laSoledad a răspuns:

Isi fac de cap pentru ca le permite legea, iar conducerea americana favorizeaza ura rasiala, mai ales prin afirmatiile de pe twitter. De moderatorul negru care a plans in direct la un atac rasial al presedintelui n-ai auzit? Probabil ca nu. Nu a fost asa medializat. S-a intamplat inainte cu ceva zile de masacru.

| anonim_4396 explică (pentru laSoledad):

Dar de asta ce parere ai?
https://www.youtube.com/watch?v=6lJLUIrlFaM&t=237s
Nu vezi lumea in ansamblu. Uiti istoria Americii. Logic ca nu aprob ce a facut ala, dar problema este cu "democratia". Democratia = vocea maselor de populatie. Insa masele pot fi usor manipulate. Consider viitorul politicii : Birocratia Socialista gen China

| laSoledad a răspuns (pentru anonim_4396):

Aberezi.
Prin ce uit eu istoria omenirii daca am spus ca Isi fac de cap pentru ca le permite legea?! Tocmai, democratia a favorizat aprobarea armelor prin lege. laughing

"Consider viitorul politicii : Birocratia Socialista gen China" - Hai, nu zau! Facepalm. Tine-ti parerile despre viitorul politicii pentru tine! laughing
Prin afirmatia aia ai dat dovada clar ca tu esti cel care nu vede lumea in ansamblu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trump si fox news sunt vinovati, truth over facts
)))

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu citesc presa americană, dar e un adevăr în afirmația ăsta, administrația Trump a dat liber la regimul armelor, de aici orice tânăr teribilist coptat de o organizații neo-naziste poate face masacre.

| vjr1979 a răspuns:

Pai tot sunt ei adeptii supremi ai democratiei, sa suporte si reversul medaliei, nu?