| bobonel a întrebat:

Ce parere aveti de preturile imobiliarelor in viitorul apropiat? Scad? Cresc? Se mentin?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Vor oscila, impreuna cu economia.
Ca investitii pe durata lunga, imobiliarele, obiectele de arta, aurul si bijuteriile sunt cele mai bune.
Imobiliarele plasate destept pot aduce si profit, chiar srios.

| sierra1 a răspuns:

Cererea a scăzut (fără credite!) oferta e aceeași sau chiar mai mare - ce zici, ce generează asta?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum poți să îți formezi o părere asupra unei piețe și să o susții? Ai nevoie de o analiză bazată pe date. nu pe ghicit.
Legea cererii și ofertei.

| siriusblack98 a răspuns:

Pretul imobiliarelor se va mentine avand mereu o posibiliate de crestere pe viitor.Doar salariile scad.

| CravataAlbastra a răspuns:

Depinde de imobiliar in sine, din ce auzeam nu vor scadea mult cele din zone bune ale oraselor mari, cladiri noi cu multe utilitati, insa cele pe care le vând oamenii o sa mai scada putin.