| AvalohAlyn a întrebat:

Îmi place politica, joc și jocul Erepublik tot pentru că îmi place politica și l-aș dori pe Mircea Geoană președinte.Cred că ar fi cel mai pregătit și potrivit președinte român după CV-ul lui.
Voi ce părere aveți?
Păcat că nu vrea să îl susțină niciun partid din interese proprii meschine(Ciolacu, Ciuca etc)
Dar cred că prin funcția care a avut-o la NATO și celelalte funcții de diplomat nici nu mai are nevoie de reclama, in caz că ar candida românii ar trebui să pună repede stampila pe el.In 2009 au fost furate alegerile de Băsescu că normal Geoană trebuia să fie președinte asta cred că o știe deja toată lumea că s-au spus și s-au analizat de atatea ori.
Îl văd foarte pregătit și îmi place omul asta, Mircea Geoană.Il consider nr.1 ceai potrivit și pregătit sa fie președinte.
Voi ce părere aveți?

1 răspuns:
| mODIN a răspuns:

Intreb pentru ca nu sunt suficient de informat la capitolul asta: cata relevanta are presedintele la noi in tara? Deci are drept de veto si reprezinta tara in politicile externe, lucru la care, sunt de acord, s-ar descurca foarte bine Geoana, mai ales dupa experienta din NATO. Dar chiar asa relevant este oare, presedintele?

Eu nu am votat niciodata la alegerile prezidentiale, dar pe cele parlamentare nu le ratez nici in ruptul capului. Aia sunt cei care, cred eu, chiar decid in ce directie merge tara.