| wdexwjmwd a întrebat:

Ce parere aveti despre faptul ca orasul Cluj a fost ales ca sa devina Capitala Tineretului in 2015?

13 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Foarte bine, avand in vedere ca este un oras curat, civilizat, frumos si cu un numar redus de persoane de etnie roma.

Răspuns utilizator avertizat
| IMC90 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Zi pe romana, sa priceapa si eu laughing

Răspuns utilizator avertizat
| IMC90 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Si ce treaba are cu Clujul?

Răspuns utilizator avertizat
| IMC90 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Da, Sibiul si Brasovul sunt cele mai frumoase orase tongue

| TheAce a răspuns:

E o onoare si o sansa in plus sa scoatem capul in lumea buna. Clujul e un oras cu un potential extraordinar, mai ales in acea zona a ''tinerilor''. E un an bun pentru Romania. Dupa ce in urma cu doar o luna, la Monte Carlo, Mamaia a fost declarata cea mai dinamica si mai la moda statiune din Europa, a venit vremea Clujului de a castiga coroana tineretului, ce-i drept o coroana pe care o va primi doar peste 2 ani. Sa nu uitam de anul 2007, cand Sibiul a fost co-capitala europeana a culturii. E timpul sa ne bucuram pentru Romania si sa ii tinem pumnii pentru viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare o prostie chestia cu " Capitala Tineretului ".

| stpu a răspuns:

O greseala.

Răspuns utilizator avertizat
| NoOrdinaryHuman a răspuns:

Foarte bune si sunt total de acord.
De ce?
Cluj este orasul oportunitatilor mai ales pentru persoanele tinere sa isi dezvolte o cariera si sa aiba parte de o pregatire profesionala.