| calubalan a întrebat:

Ce parere aveti fata de evenimentele ce au avut loc in ultimele zile in tara? Se va schimba ceva? Cati romani isi doresc sa schimbe ceva? http://twurl.nl/lgpgm4

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Bună, am aici unul, cel puţin care vrea schimbare : " 1. Revenirea la rolul conducator al unui singur partid si desfiintarea multipartitismului.
2. Revenirea la constitutia dinaintea lui 22 Dec. 1989 cu unele modificari pentru adaptarea sa la cerintele prezentului.
3. Declansarea unei operatiuni de nationalizare a tot ce se poate nationaliza, pe modelul actului din 1948.
4. Reintroducerea metodelor administrative de conducere centralizata a economiei.
5. Comasarea terenurilor productive si reinfiintarea unitatilor agricole cu suprafete de mari dimensiuni. Infiintarea unei directii de planificare, conducere centralizata a intregii agriculturi autohtone.
6. Reorganizarea invatamintului, desfiintarea facultatilor particulare.
7. Trecerea presei, radioului, televiziunii, mass mediei in general, din miinile unor grupuri de interese in miinile poporului.
8. Respectarea drepturilor si libertatilor minoritatilor nationale si asigurarea deplinei lor egalitati in drepturi cu romanii.
9. Intarirea fortelor militare ale statului prin producerea unor arme eficiente bazate pe fenomenele de fisiune si fuziune, capabile sa descurajeze orice agresor indiferent cit de mare ar fi.
10. Inchiderea granitelor tarii si introducerea unui sistem de vize pentru toti cetatenii romani care doresc sa calatoreasca in strainatate.
11. Abandonarea politicii de aliante militare care obliga Romania sa participe la diverse agresiuni impotriva unor alte state fara a fi direct amenintata de acestea.
12. Iesirea din Uniunea Europeana. "
Asta o fi soluţia?

| Hombre a răspuns (pentru Arthur):

Buna solutia mai Arthur, traiasca si sa infloreasca sumpa noastra patrie in frunte cu PCR si secretarul sau general, Presedintele Republicii, presedintele Frontului democratiei si Unitati Socialiste, erou intre eroii neamului, geniul Carpatilor, primul barbat al tarii, tovarasul impuscatul... pardon Basescu urmatorul laughing

| pcris a răspuns (pentru Arthur):

Aiaiaiaiiiiiaiiiii! laughing Mi-a venit sa dau click pe stupid.winking...

| pcris a răspuns (pentru Arthur):

Prea multa utopie in punclele alea! Dupa ce il citesc pe primul, restul nici nu mai conteaza. Unde ai gasit astea?

| Arthur a răspuns (pentru pcris):

La ultraşi.

5 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Prietene, sper să nu-mi iei în nume de rău postarea, dar mi s-a părut ceva ieşit din comun.
O zi bună!