| Edw08 a întrebat:

Ce părere aveți? Se va mai face bine România? Situația actuala e foarte dezastruasă, cu un soi de razboi civil, o populație rurală complet "in Ceață" și cu multe lipsuri pe toate planurile. Ne mai "vindecam" ca țara?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand vor disparea generatiile inca educate in perioada dinainte de 89 se va schimba si mentalitatea in tara

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ar fi bine daca sar instaura un tazboi civil sa intre peste ei in parlament. Altfel nu

| Violleta2022 a răspuns:

Despre ce lipsuri vorbesti?
Magazinele alimentare abunda in bunatati, cele de imbracaminte, incaltaminte si alte aurari, sunt mai multe si mai variate ca niciodata.
Vin valuri de dolari si euro de prin europa, care se cheltuiesc in tara, ca altfel nu inflorea Romania. Toata lumea merge in 2-3 concedii pe an, toata lumea cumapara masini de afara... deci, unde-s lipsurile?

| relian a răspuns:

Ro n-a fost bine si nici no sa fie vreodata laughing in toata istoria ei daca a avut ceva sclipiri asa de moment, in rest tot timpul a fost praf, cam asta e adevarul.
Daca in toata istoria na reusit nimeni sa faca mare lucru, crezi ca se va face acum? Nici pomeneala, Ro asa a mers dintodeauna si asa va merge si deacum incolo.Astia is oamenii care populeaza aceasta tara.
Daca apare unu care vrea sa faca ceva pentru oameni, pentru tara rapid si este dat jos, eliminat etc.Au fost si oameni adevarati care au condus aceasta tara,dar de la mic la mare,s-au pus gramada si iau eliminat,pana si taranii aia oropsiti,umiliti si asa mai departe au contribuit la eliminarea celor care voiai sa faca ceva tot pentru ei,si pentru tara.
Ce sa vindeci cand oamenii de rand se bat pentru o tuica, moca, pentru ceva mancare moca, mai e ceva d e schimbat laughingpoate s-a schimbat toata populatia, sa aducem altii in loc.
Prima s chimbata ar trebuie AnaMaria50, vad ca pentru ea in RO e super bine, toata lumea este foarte fericita, chiar dam pe afara de bine laughing ea crede ca daca ai produse in magazine si stai sa te uiti la ele ca nu ai cu ce cumpara, asta este un lucru f bun, asta in conceptia ei de femeie de 50 de ani cu scaunu la cap, bine acum nu stiu ce scaun, poate ala de la baie laughing

| Bizon95 a răspuns:

Nu stiu, situatia nu e chiar la nivel de razboi civil (cum e Venezuela si alte balarii) insa din pacate e circulara:

vin neo-coMUISTII pesedisti la putere, dau legi populiste cum ar fi marirea slariilor si pensiilor, asta baga economia in groapa, cu economia jos si legi pro-coruptie pierd alegerile, apoi opozitia trebuie sa dea legi naspa ca sa isi revina economia, prostimea se simte lezata, uita cine a bagat economia in groapa si apoi voteaza din nou cu pesedeul, ca doar aia sunt multpreaiubitii care maresc salariile si pensiile, dupa care toata chestia asta se ia de la capat
angry
si nu prea vad lumina la capatul tunelului, de aia UCIGASUL Iliescu l-a fortat pe regele Mihai afara din tara cand a venit dupa revolutie, pentru ca daca aveam rege, atunci el ar fi pus la punct politicienii lacomi si mai ales pesedistii neo-coMUISTI!

| sadrian46 a răspuns (pentru Bizon95):

Ucigașul, în opinia ta, Iliiescu a făcut ce trebuia în acel moment, a făcut revoluția, căci trebuia să o facă cineva. Revoluția de care beneficiezi tu acum, când scrii cele de mai sus. Dacă nu curgea sânge, nu putea fi omorât Ceaușescu. Săngele a curs nu din dorința lui, ci din necesitate revoluționară. Dacă nu te pricepi la revoluții, dai vina pe X sau pe Y, că așa îți este mai simplu ție. Regele nu avea ce căuta atunci când a venit fără aprobare, să întoarcă istoria înapoi în trecut. Iluzia că dacă am fi avut un rege ne-ar fi mers mai bine seamănă cu iluzia celor care au adus prima dată regalitatea în România. Istoria se scrie cu aur și sânge, nu cu dacă și cu parcă au plecat să facă o casă la Sinaia, dacă o începea, poate o termina.

| Bizon95 a răspuns (pentru sadrian46):

MINTI DE INGHEATA APELE:

UCIGASUL Iliescu NU a facut nici o revolutie, OAMENII DE PE STRADA AU FACUT REVOLUTIE,

UCIGASUL Iliescu si grupul UCIGAS Iliescu AU PROFITAT DE REVOLUTIE

UCIGASUL Iliescu este cercetat pentru CRIME IMPOTRIVA UMANITATII, presupun ca in mintea ta nenorocita si asta e un lucru care poate fi rastalmacit ca fiind "bun"

nu e locul sa te fac rahat, dar cam meriti... tovarase complice si IUBITOR DE UCIGASI

| sadrian46 a răspuns (pentru Bizon95):

Țara nu mai avea guvern legal, fostul regim politic se prăbușise, o dată cu ridicarea elicopterului cu Ceaușescu de pe clădirea Comitetului Central.
Țara avea atunci nevoie de o nouă putere politică care să o înlocuiască pe cea veche.
Oamenii ieșiți în stradă erau câteva zeci de mii.
Dar țara trebuia condusă.
Oamenii de pe stradă nu puteau conduce țara.
Cineva trebuia să își asume acel rol, de a organiza, de a crea noua conducere. Cineva trebuia să elimine pe cei ce țineau încă cu vechiul regim. Aceasta a fost unica modalitate.
Dta vezi lucrurile dintr-o unică perspectivă fără a cunoaște ce jocuri mari se juca atunci, când soarta României de a mai exista atârna de un fir de ață. Dta vezi doar ceea ce ți s-a oferit pe ecranele televizoarelor, și tragi concluziile după minciunile care ți le-a oferit micul ecran. Oricât de multe majuscule pui și oricât de mult urăști ceea ce este în contradicție cu ceea ce ți-au băgat alții în minte, o să îți spun că istoria nu este meci de fotbal ca să urli din tribună și să acuzi de crimă doar că așa ți se pare ție. Mai citește, mai documentează-te, mai gândește-te care sunt motivele evenimentelor înainte să condamni. Te-ai gândit că poți greși? Nu, o ții una și bună, urli ca la meci, că doar de aceea e TPU gratuit și permite anonimatul, să iasă toată mizeria ( adică nenoricirea) la suprafață.

| Bizon95 a răspuns (pentru sadrian46):

Evient, evident, evident, grupul UCIGAS Iliescu nu complotau de ani buni inainte sa puna mana pe putere... NU?!?

UCIGASUL Iliescu saracutul de el, chiar a facut revolutie pentru ca cei care trageau in oameni erau controlati de grupul UCIGAS Iliescu

orice te face pe tine sa te simti bine, spre coMUISM, TOT INAINTE!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce înseamnă pentru tine vindecare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sursa si la ce te referi? nu de alta da sa nu para ca vorbesti din cwrhappy
"Situația actuala e foarte dezastruasă,"
ce inseamna? ca vad ca esti blana pe subiect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa se vindece din ce? ai tu probleme si trebuie sa te vindeci la cap? sau are Romania probleme.
Si in viziunea ta de om, cu "Romania cu probleme", de ce nu faci ceva studii superioare, sa se duci acolo, si sa le dai peste nas> ca din taste pot toti labagii sa scrie happy

| ThyDoom a răspuns:

Țara nu are nimic. Cei ce-o conduc trebuie să se vindece de lăcomie și prostie.
Problema este că prostia atinge cote mai înalte decât Everestul, iar România scade mai ceva decât Groapa Marianelor. Cei care ar trebui să ajute fură banii și construiesc catedrale pentru mântuire, cică. Ironic, nu?
Poate în viitorul apropiat vor veni alții care vor știi ce-i de făcut.