| maria ;x a întrebat:

ce parere aveti despre situatia din Romania la ora actuala?straight faceeu sunt dezamagita 100%!

8 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Romania are un guvern de toata mila si multi oameni isi bat in continuare joc de tara asta. O sa ajungem sa plecam cu totii in strainatate sau unde vedem cu ochii.Sa le fie rusine!

| traficanta a răspuns:

La fel.

| alonet a răspuns:

Daca ai posibilitati du-te de stai o saptamana in republica moldova si apoi sa vi in tara sa te intreb cum ti se pare romania, sau daca nu iti place orasul tau si oameni din jurul tau du-te pana in Slobozia Bradului si stai pe acolo o vreme si intoarce-te acasa si apoi sa te vad ce parere ai despre romania happy

| Petronela a răspuns:

Sunt de aceeasi parere cu tine

| missouri a răspuns:

Romania este o tara superba.Pacat ca nu este exploatata.big grin
Avem munte, mare, de toate! In afara de oameni cinstiti si capabili sa o conduca.straight face

Cred ca te referi la politica.Sunt dezamagita 100 %, la fel ca tine. Dar, stai linistita, ca fata de alte tari, cum ar fi Moldova, la noi e bine inca.

~ Missouri.

| BuBuRuZa_5540 a răspuns:

Parerea mea.este ca suntem intr-un rahat mare de totwinking! Cat despre faptul ca suntem dezamagiti... vroiam sa contrazic putin raspunsul anonim! Dezamagit esti la orice varstawinking, 1 la mana si 2 la mana nu ai de unde sa stii tu ce experienta de viata are anawinking! Si in ce masura este dezamagita. Ca poti sa faci 100 de ani umbra degeaba pamantului si sa nu ai nicio experienta si la 15 ani [stiu ce spun] avem oarecare experienta in materie de "Romania negativista"

te pup fata mea...stii ca iti impartasesc oful:*

| Lucky_9459 a răspuns:

Vai. d abia ast s mai kresc putin si sa plec din tara astasad oriunde numai aici nu, chiar daca sunt tari mai proaste ca romania [cele din afrik] sunt altele si mai bune ca cele din America:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa fii dezamagita iti trebuie o anumita experienta de viata, experiente asupra diferitelor "regimuri", experiente asupra altor tari pentru a face un anumit contrast intre economiile diferite si ati da seama exact unde este adevarul.Problema cu tine este ca judeci economia tarii dupa nevoile personale si asta te dezamageste.Iti propun sa cheltui mai putin decit "produci"sa vezi ca va fi bine.