| cristi568 a întrebat:

Ce pot face daca am depus o plangere impotriva unei institutii (finantele) si am primit solutionare care nu este in favoarea mea.

Nu am fost audiat, nu stiu in ce baza s-a facut solutionarea.

Fac alta plangere din nou?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Desi nu spui expres banuiesc ca ai facut plangere penala pentru fals si uz de fals dar nu finantele au comis aceste infractiuni ci o persoana fizica.
Impotriva modului de rezolvare a plangerii de catre politie poti depune o plangere la Parchetul de pe langa judecatoria de care apartii.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui un element important, respectiv ce fel de plangere ai facut si motivele invocate.
Spune aceasta si o sa-ti dau un raspuns concret.

| cristi568 explică (pentru Ioandelasal):

Plangere la politie cum ca apar la finante cu o masina pe numele meu despre care nu am nici o informatie.

Nu am inregistrat-o eu la finante, doar apare acolo pe numele meu.
Am cerut acte (copii) la finante, inainte sa fac plangerea. Am primit cateva, printre care si actul de vanzare-cumparare in care apare numele meu si datele mele, insa apare si o semnatura care nu-mi apartine.

| cristi568 explică (pentru Ioandelasal):

Intr-adevar, plangerea a fost incadrata ca plangere penala.
Multumesc pentru raspuns, o sa incerc sa depun o astfel de plangere la parchet.

| Ioandelasal a răspuns (pentru cristi568):

Desi nu spui expres banuiesc ca ai facut plangere penala pentru fals si uz de fals dar nu finantele au comis aceste infractiuni ci o persoana fizica.
Impotriva modului de rezolvare a plangerii de catre politie poti depune o plangere la Parchetul de pe langa judecatoria de care apartii.