| AlexDorinel a întrebat:

Ce propune Firea la ministerul tineretului? Sa dea 30% din banii pentru o locuință la familiile tinere? Adica dacă eu vreau vila de 500.000 Euro în Pipera, o sa-mi dea 166.000 euro statu?

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Propuneri pot fi multe, puse in practica sunt mult mai putine.
Si pentru a fi pusa in practica este nevoie de o lege, deocamdata nici macar nu exista un proiect de lege in acest sens.

Răspuns utilizator avertizat
| mihai69 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Aha... Ca și desființarea Secției Speciale, a pensiilor speciale etc.
Păcat că lumea încă mai pune botu' la minciunile ăstora.

| Ioandelasal a răspuns (pentru AlexDorinel):

Si ce daca este in program? Au fost multe in programe, puse in practica mai putine. Este nevoie si de bani pentru aplicare.

Răspuns utilizator avertizat
| johnnny123 a răspuns (pentru AlexDorinel):

În programul de guvernare poate să scrie și că ne propunem ca până în 2025 România să aibă o bază permanentă pe Marte. Asta nu înseamnă că se va și întâmpla.

Revenind la întrebarea ta, chiar dacă s-ar implementa o măsură de genul ăsta (dar nu se va implementa), este evident și pentru un hamster că ar fi stabilit un plafon pentru suma acordată.

Nu ți-ar da nimeni 30% din prețul a ORICE casă dorești tu. Ar fi o măsură pentru ajutorarea tinerilor la început de drum și fără posibilități financiare, nu pentru ajutorarea celor care vor să-și cumpere o vilă de 2 milioane de euro.

| mihai69 a răspuns:

O să-ți dea o plă-n cour, să nu-ți pice chiloțeii.

| gabicoo a răspuns:

Tu ai să primești subvenție pentru achiziționarea unui cort!
În el ai să stai după ce ai să pici BAC-ul!

Răspuns utilizator avertizat
| Lukasssz a răspuns:

Vrajeli,vrajeli. Tu chiar ai pus botu` la vrajelile lu` Firea?

Răspuns utilizator avertizat
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Exact cum am mai spus si inainte Romania e o tara plina de prosti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista conditii si termeni cu zecile.sa nu fie mai putin de... sa nu fie mai mult de... sa nu ai varsta de.
probabil tot pe la 200.000 lei maxim se invarte locuinta pe care o iei daca te ajuta ei