| SingleForOne a întrebat:

Ce se intampla cu toate materialele militare lasate pe front, dupa ce acei soldati au murit, tancurile, masinile, avioanele s-au distrus, etc?
Cine le ia, unde le duce?

Răspuns Câştigător
| MaryMaria333 a răspuns:

Rămân lăsate în paragină dacă nu le dă careva la fier vechi să le topească. Sau cine știe, poate rămân piese de muzeu amintire de la al 3lea război mondial )))

7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Tziganii, la fer vechi! Stai sa se termine intii panarama, ca nu se plimba nimeni pe acolo cu platformele sa culeaga epave. Ucrainienii de exemplu pot utiliza ceea ce e usor de reparat/alimentat/pus la treaba macar ca aparare statica. Ca idee, un T80 consuma pana la 750 de litri de benzina la suta de kilometri, deci...
@mastadont: Nu au furat ala, ci l-au capturat. Gen s-au luptat, au mai si murit unii...

| gabicoo a răspuns:

Le ia tuciurii și le duce la fer vechi!

| oglindasultanului a răspuns:

Le recicleaza ucraina daca intarzie gunoierii rusiei.

| mastadont a răspuns:

Stai liniștit că au grijă românașii noștri mai de culoare de materialele militare rămase, imediat le duc la fier vechi. Dacă au reușit să fure un tanc întreg crezi că se uită ei la niște resturi?
https://stirileprotv.ro/......actor.html

| 1997onur a răspuns:

Bro ști ce facem cum tank daca il gaseam ma jur pe dumnezeu ca o faceam.

Intram in el și direct la poda ma duceam și care rus vedeam ca vine nul iertam imi faceam și o gașca le loam toate armele și la nenoriciți de ruși și dai care venea nul iertam oooooo și inca cate le faceam la cat rau au facut nenorociti astia si inca fac mor o gramada de oamenii nevinovati din cauza la un nenorocit de psihopat imi pare asa de rau ca nu sunt eu acolo aolo ce la feceam eu

| davidadrianvladut1 a răspuns:

Este o întrebare foarte bună, cred ca le ia aramata română, pai ce să facă

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru davidadrianvladut1):

Ce treaba are armata romana cu razboiul Rusia-Ucraina?