| anonim_4396 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă circul cu trenul neînsoțită și nu am buletin? *am sub 14 ani*

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Se întâmplă că poți să fii violată, că e periculos la vârsta ta să circuli singură cu trenul. Sunt foarte mulți indivizi ciudați. Dacă casa de bilete îți oferă bilet înseamnă că poți circula fără probleme, iar ca un sfat ia și carnetul de note căci mi se pare că se face reducere.

| jajajaja14 a răspuns (pentru T0T):

Supravieţuiesc eu cumva. laughing Chestia e că am auzit că mama cu tata ar putea lua amendă, sau ceva de genul. thinking Biletul oricum nu mi-l cumpăr eu, mi-l cumpără soră-mea.

| T0T a răspuns (pentru jajajaja14):

Nu cred că se va ajunge să ia amendă dar mai bine du-te și cumpără tu bilet să vezi dacă îți dă și te convingi singură atunci.

| Crainstorm20 a răspuns:

Daca ai bilet e ok mi se pare ca nu patesti nimic dar daca te prinde poate te intreaba
unde sunt parintii tai. Oricum poti sa spui
ca parintii tai se afla in tren dar in alta cabina :-)

FUNDA?