| filip123456 a întrebat:

Ce se intampla daca dau numele,clasa si data nasterii gresite unui politist.(verbal, intr-un parc)

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca n-ai savarsit o infractiune sau contraventie nu se intampla nimic, de altfel pentru acestea trebuie sa te legitimeze si daca n-ai un act de identitate sa te conduca la cea mai apropiata sectie de politie si sa-ti stabileasca identitatea.

| Mirel4412 a răspuns:

Daca nu ai facut ceva grav, nu sta el sa verifice daca te cheama asa sau ce ai zis tu.