| 123321998896768 a întrebat:

Ce se poate intampla daca ai facut zgomot prin parc si jandarmii au cerut numele si data nasterii?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde si de varsta ta.
Minorii sub 14 ani nu raspund contraventional iar la minorii intre 14-18 ani limitele minima si maxima ale amenzii sunt de jumatate.
Te pot amenda si sa-ti trimita amenda acasa ori sa spuna ca ti-au dat un avertisment si daca te mai gasesc ca faci galagie sa te amendeze.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

O sa primesti amenda. Daca esti minor o vor plati parintii.

| WaterDrop a răspuns:

Vor sa-ti aduca un tort si sa-ti cante la multi ani de ziua ta.Cum ar putea face asta fara sa stie aceste informatii? :O

| 123321998896768 explică (pentru WaterDrop):

Ce frumos ar fi

| WaterDrop a răspuns (pentru 123321998896768):

Altceva nu au ce sa-ti faca happy Te poti linisti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inchisoare iti dai seama! laughing

| Iustinian_Ciornei_2000 a răspuns:

Daca mai ai incidente, o sa se cumuleze pana poti primii o pedeapsa (amenda). Ti-au cerut datele ca sa vada tina evidenta "vandalitatilor" tale.

| Adrian312 a răspuns:

Nu au ce sa iti faca jandarmii. Nu pot sa dea amenzi. Asta din cate stiu eu.