| virusxxx112 a întrebat:

Ce se intampla daca nu acorzi prioritate unui pieton?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Daca pietonul nu este vatamat primesti amenda, puncte si permis suspendat 30 zile.

12 răspunsuri:
| chokingvictim a răspuns:

Esti un/o nesimtit/a, ignorant/a daca nu acorzi prioritate.

| onasis1961 a răspuns:

Neacordare de prioritate unui pieton angajat in traversare pe trecerea de pietoni. Astfel, art. 100, alin. 3, lit. b, din OUG 195/2002 spune: Constituie contraventie si se sanctioneaza cu amenda prevazuta in clasa a II-a de sanctiuni (4 sau 5 puncte amenda) si cu aplicarea sanctiunii contraventionale complementare a suspendarii exercitarii dreptului de a conduce pentru o perioada de 30 de zile savarsirea de catre conducatorul de autovehicul sau tramvai a urmatoarelor fapte: neacordarea prioritatii de trecere pietonilor angajati in traversarea regulamentara a drumului public prin locurile special amenajate si semnalizate, aflati pe sensul de deplasare a autovehiculului sau tramvaiului.

| elasexygagica a răspuns:

Nimic, doar primesti amenda atatbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il faci fleasca pe sosea

| Skylar a răspuns:

Te duci la bulau in cel mai rau caz

| Pirkko a răspuns:

Se ridica pietonul de pe strada plin de sange si ti-o trage pe cocoasa!
Toti soferii ar trebui sa-si aminteasca ca si ei sunt, mai intai, pietoni...

| CosminHaarp a răspuns:

Iei amenda rolling on the floor sau trebuie sa te duci la inmormantarea lui rolling on the floor

| MiiMii a răspuns:

Dacaa te vede politia te va amendaa happy si probabil iti va da punctee :d altcevaa...nimic.happy

| LetyPayne a răspuns:

Pai,sa ma gandesc.Il calci.Ce mare greutate? Si trebuie neaparat sa te duci la inmormantarea lui, daca nu valea cu tine in puscarie.laughinglaughinglaughing

| utilizatorull a răspuns:

Te injura

| justmeraul a răspuns:

Primesti 21 puncte de penalizare, maximul pe care ai voie sa'l primesti este de 20 pct, deci esti respins din start!

| anilG90 a răspuns:

Da dc te-ai saturat sa te uiti cum trec in sir indiantongue?